Skóra młodsza i wypoczęta!

 

Mezoterapia igłowa stała się jednym z popularniejszych zabiegów stosowanych w gabinetach kosmetologicznych.

 

Popularna metoda stosowana przez wiele z nas, ale czym jest dokładniej?

Zabieg polega na dostarczeniu do skóry właściwej odpowiednio wyselekcjonowanych koktajli indywidualnie dobranych do potrzeb skóry.
Tzn. że wszystko zależy od problemu, z którym przychodzi klient do gabinetu.

Na twarz najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy i dodatkowe substancje odżywcze , jak witaminy i aminokwasy.

 

Jak wygląda zabieg?

Podanie produktów odbywa się na zasadzie iniekcji – strzykawką i igłą. Dzięki tej metodzie preparat podawany jest bezpośrednio w miejsce zabiegowe.

Żadna inna metoda nie jest aż tak efektywna jak bezpośrednie podanie, gdyż takiej ilości produktu jak przy zabiegu mezoterapii żadna maszyna nie jest w stanie wtłoczyć w głąb skóry.

 

Działanie:

Poprzez zabieg mezoterapii mamy szybsze efekty rewitalizujące.
Składniki aktywne działają znacznie szybciej ponieważ są bezpośrednio podane w głąb skóry.  Dodatkowym plusem zabiegu są mikrouszkodzenia naskórka w wyniku nakłuć skóry, co powoduje szybszą regenerację i odbudowę.

Podczas jednego zabiegu powstają duże ilości małych grudek wyglądających jak bąbelki, w których znajduje się preparat.
Bąbelki te znikają do kilkudziesięciu godzin, a składniki aktywne zawarte w produkcie całkowicie wchłaniają się i odżywiają komórki skóry.

Zabieg powoduje głębokie nawilżenie skóry, stymulację komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych co w widoczny sposób napina i uelastycznia skórę!

 

Mezoterapię igłową  w zależności od preparatu można stosować na całe ciało:
– biorewitalizacja: twarz, powieki, szyja, dekolt, ręce oraz wszędzie tam, gdzie skóra potrzebuje odżywienia
– antycellulitowo i lipolitycznie (likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej): pupa, uda, brzuch, boczki, drugi podbródek i inne miejsca objęte nadmierną tkanką tłuszczową
– terapia wzmacniająca lub na porost włosów – skóra głowy

 

Mezoterapię można wykorzystywać przy każdym rodzaju skóry

 

 

Najefektywniejsza jest seria zabiegów, gdyż widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, rozjaśnienie i odmłodzenie .  Poprzez celową stymulację naskórek pogrubia się, redukując zmarszczki oraz zasinienia.

 

Seria to ile zabiegów?

Najlepsze efekty widoczne są po serii 4-6 zabiegów – powinny odbywać się cyklicznie co 2-4 tygodnie, a dla podtrzymania efektu – raz na kilka miesięcy.

Cena waha się od podanego preparatu. Im produkt lepszej jakości posiadający certyfikacje medyczne tym zabieg jest droższy.